Kicia Kocia

Seriale

Tytułowa rezolutna kotka wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu. Przygody ukazane w bajce odzwierciedlają dziecięcą codzienność oraz ukazują dziecięce zachowania. Świat, który został ukazany w bajce jest pełen ciepła i opisuje radości oraz problemy życia codziennego, zaś jego bajkowy charakter jest zaznaczony jedynie poprzez nadanie zwierzętom cech ludzkich i zatarciu różnic w warstwie przeżywania między kocimi i ludzkimi bohaterami. Dzięki przełożeniu na język bajki prostych, codziennych czynności takich jak mycie, gotowanie, jazda pociągiem, radzenie sobie z chorobą oraz wiele, wiele innych – dzieci z łatwością identyfikują się z bohaterami.

Prosta fabuła i sytuacje ukazujące najróżniejsze uczucia i zachowania, stają się inspiracją do testowania możliwości oraz służą poszerzaniu horyzontów, zaś subtelny dowcip sprawia, że śledzenie przygód Kici Koci staje się dla maluchów również przyjemną rozrywką.

KATEGORIA: serial tv REŻYSER: Marta Stóżycka SCENARIUSZ: Anita Głowińska SCENARIUSZ NA PODSTAWIE: serii książeczek „Kicia Kocia” Anity Głowińskiej SCRIPT DOCTOR: Maciej Kur OPRACOWANIE PLASTYCZNE: Anita Głowińska STATUS PROJEKTU: w produkcji FORMAT: 26 odcinków x 7 minut PRODUKCJA: EGoFILM Ewelina Gordziejuk KOPRODUCENT: Paris+Hendzel Co. PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Odcinek pilotażowy - Kicia Kocia poznaje strażaka [kliknij]