Zielony wędrowiec

Filmy

Zielony wędrowiec jest Stworkiem mieszkającym w Szarej Stworii. Wszystko bez wyjątku jest tam szare, nie ma absolutnie żadnych kolorów. On także oczywiście ma ten sam kolor co wszystko w jego krainie. Stworek ma już tego dosyć, przygnębia go ten kolor, chciałby już jakieś odmiany. Aż pewnego dnia dostrzega, że jest zielony. Całe futerko, dziób, ogon, łapki, nawet skrzydełka stały się zielone. Na początku bardzo się przestraszył tej zielonowości jednak po chwili stwierdził, że bardzo mu się ona podoba. Postanowił więc wyruszyć na poszukiwanie Zielonej Krainy.

Pełna fantazji i ciepłego humoru bajka o wędrówce zielonego Stworka przez świat kolorów. Opowieść o tolerancji i wielkiej przyjaźni tych, którzy umieją się od siebie pięknie różnić nie tylko kolorami. „Tego ranka Stworek obudził się dziwnie nieswój. Bez przyjemności rozejrzał się wokoło i zmartwiony spostrzegł, że przestało mu się podobać szare niebo Stworii i szary las, i szara rzeka, a już najbardziej przestały mu się podobać inne szare Stworki.”

KATEGORIA: film pełnometrażowy REŻYSER: Jarosaw Kilian, REŻYSER ANIMACJI: Tamás Ducki SCENARIUSZ: Liliana Bardijewska OPRACOWANIE PLASTYCZNE: Adam Kilian, Tamás Ducki, Gina Marie Thornstensen STATUS PROJEKTU: w developmencie FORMAT: 75 minut PRODUKCJA: Paris + Hendzel Co. KOPRODUCENT: EGoFILM Ewelina Gordziejuk, PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ: Polski Instytut Sztuki Filmowej